K fotografování používám moderní, profesionální digitální i filmovou techniku značky Canon a objektivy stejného výrobce. Zvláštní kategorií je potom fotografování na svitkový film klasickou cestou, fotoaparátem Yashica D i historickými fotoaparáty. Nafocený filmový materiál, nechávám po vyvolání digitalizovat na bubnovém skeneru. Tisk fotografií popř. paspartování je vždy po dohodě se zákazníky   dle požadavků. Digitální fotografii vyvolávám a edituji ve špičkových editorech jako např. Capture One, Adobe Photoshop Lightroom apod. K zachycení naprosto věrných tónů pleti a barevných odstínů, používám digitální zrcadlovku Canon EOS 5D Mark IV. Co nejvyšší výstupní obrazová kvalita je pro mne vždy klíčová a spolu s obsahem fotografie tvoří jeden celek.  

Fotografuji portréty, divadelní představení, produktovou fotografii, sportovní akce, populární závody a tréninky psů - bull sporty, starou architekturu (Stará Praha, Kutná Hora atd.) a krajinářskou fotografii.

 

ZA FOTOAPARÁTEM...

K fotografii jsem tíhnul již od dětských let. Spolu s astronomií tvořila náplň mého volného času a naučila mne se dívat a vnímat svět           na mnoha úrovních zároveň. Pochopil jsem, že to jedinečné a neopakovatelné se v čase odehrává právě nyní a teď. Budoucnost ještě   není dotvořena a minulost je již pryč.

Vždy, když chci zachytit obraz člověka, nebo poutavé scenérie, tak mým tvůrčím záměrem je najít krásu v jejím nejryzejším významu. Ona má mnoho tváří a podob; někdy skrytá ve výrazu, jindy roste před mýma očima s každou vteřinou ranního svítání. A stává se vzácně, že jí nelze nalézt - prostě není. Dodnes nevím, co to přesně znamená, ale v takové chvíli zavírám oko u hledáčku a jemně zmáčknu spoušť...

Dívám se na snímek a nechápu, jak je to možné - vždyť jsi tam přeci nebyla...